(Видео) ЕЖЕЊЕ: Како се пееше македонската химна на Драгао

t

Македонската химна беше најава за фудбалскиот спектакл. Фудбалерите поддржани од бројните македонски навивачи не се штедеа и мотивирано пулсираа со зборовите со нашата химна.

Погледнете како се пееше македонската химна:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски војници ќе учествуваат во мисии во…

Владата на Република Македонија на денешната седница…

(Видео) Ковачевски за “Инфомакс”: Се согласувам со…

На прашање на Инфомакс дали премиерот Ковачевски…

Борисов ќе се мачи да создаде влада…

Изборите покажаа дека народот никому не му…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум: 250 години…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум 250 години…

ФРОНТЕКС ќе ги засили македонските граници: Средба…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…