(Видео) Зечевиќ ќе е еден од клучните луѓе за одлуките околу спроведувањето на изборите

t

Миле Зечевиќ ќе биде шеф на централниот изборен штаб на СДСМ. Оваа одлука ја донесе Извршниот одбор на партијата.

Ова значи дека тој ќе одлучува за клучните прашања поврзани со изборите.

СДСМ очекува двојна победа на изборите – како на претседателските, така и на парламентарните избори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Битиќи: Со Планот за раст на ЕУ…

„Политичката понуда веќе е јасна, само коалицијата…

Европски систем за правда и целосен ветинг…

Клучна определба во новиот мандат на СДСМ…

СДСМ ги осуди заканите меѓу Мицкоски и…

Претстојните избори се клучни за иднината на…

Во новиот мандат на СДСМ 1,35 милијарди…

СДСМ во новиот мандат обезбедува историски највисока…

Лукаревска: Имаме јасен план за модернизација и…

Нашата определба е европска Македонија, зашто сакаме…