(Видео) Миленковски: Ај нека проба вчера формирана фирма да го купи Манчестер Јунајтед, да видиме дали ќе може

t

Во Вардар не се генерира претприемачки дух, таму се создаваат послушници, вели во денешната епизода на “Тешки муабети” претставникот на навивачката група Комити, Милорад Миленковски.

Тој објасни дека во 2021 година наменски била формирана фирма која требало да го купи и го купила ФК Вардар.

– Ај вака да видиме, одете новоформирана компанија и милијарда евра нека има на сметка, нека проба да го купи Манчестер Јунајтед. Ќе ти дозволат ли да го купиш? Ќе бараат краткорочна, среднорочна, долгорочна стратегија за клубот, како тој да генерира средства, каква позадина имаш за да можеш да го купиш клубот, вели Миленковски кој додава дека во ФК Вардар е потреба финансиска ревизија од страна на надлежните институции и решавање на долгот бидејќи Вардар нема да ги добие потребните лиценци од УЕФА доколку сметката му е блокирана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Миленковски: Ај нека проба вчера формирана…

Во Вардар не се генерира претприемачки дух,…

(Видео) Миленковски: Се прашувам на кого му…

Вардар беше фрлен во провалија, не постоеше…

Не пропуштајте: Вечерва “Тешки муабети” со Милорад…

Не пропуштајте ја денешната епизода на "Тешки…

Комити: Приклучете се на борбата за Вардар…

Акцијата на навивачите на Вардар, Комити, тече…

(Видео) Инцидент по Купот: Зовреа страстите на…

По крајот на натпреварот меѓу екипите на…