(Видео) Многу чудна појава во Јапонија, илјадници мртви риби покрај брегот

t

Илјадници мртви риби ги прекриле бреговите на Хакодате во северна Јапонија, покажаа снимките од дрон снимени од очевидец.

Градските власти на Хакодате во четвртокот изјавија дека голем број сардини и други риби биле забележани на плажата во Хамачо, област Тои, додавајќи дека причината за масовното угинување на рибите не е позната.

Во соопштението се повикуваат жителите да не ги носат мртвите риби дома.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Многу чудна појава во Јапонија, илјадници…

Илјадници мртви риби ги прекриле бреговите на…

Американски воено летало се сруши во Јапонија

Властите на островот Окинава бараат приземјување на…

Податоци: Јапонија се соочува со рецесија

Економијата на земјата забележа остар пад во…

Јужна Кореја, САД и Јапонија ја одржаа…

Војските на Јужна Кореја, САД и Јапонија…

Северна Кореја: САД си играат со нуклеарна…

Државната новинска агенција на Северна Кореја „КЦНА“…