Објавено на:

(Видео) Сирени за тревога во Киев: Се очекува нов воздушен напад

t

Во Киев пред околу половина час повторно се вклучиле сирените за тревога од воздушен напад.

Видео од градот на кое се слушаат сирените објави и репортерот на „Си-ен-ен“ на социјалните мрежи.


„Киев индипендент“ исто така ја пренесе информацијата дека повторно се вклучиле сирените за тревога од воздушен напад.

-Жителите на Киев мора да отидат во најблиските засолништа сега. Се очекува силен воздушен напад, објави „Киев индипендент“.

И 30-тина минути претходно медиумот исто така го испрати истото предупредување преку социјалните мрежи.

Извор Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Руски војници убиваат цивили во Киев?

Си-Ен-Ен објави вознемирувачко видео на кое Руси…

Трудо најави зголeмување на воената помош за…

Канадскиот премиер Џастин Трудо денеска, по ненајавената…

Американската амбасадорка се врати во Киев

Вршителот на должноста амбасадор на САД во…

Гринфилд: Вашингтон ќе продолжи да му дава…

Вашингтон ќе продолжи да обезбедува разузнавачки информации…

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…