Објавено на:

(Видео) Сирени за тревога во Киев: Се очекува нов воздушен напад

t

Во Киев пред околу половина час повторно се вклучиле сирените за тревога од воздушен напад.

Видео од градот на кое се слушаат сирените објави и репортерот на „Си-ен-ен“ на социјалните мрежи.

„Киев индипендент“ исто така ја пренесе информацијата дека повторно се вклучиле сирените за тревога од воздушен напад.

-Жителите на Киев мора да отидат во најблиските засолништа сега. Се очекува силен воздушен напад, објави „Киев индипендент“.

И 30-тина минути претходно медиумот исто така го испрати истото предупредување преку социјалните мрежи.

Извор Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гутереш повторно во Киев: Да се избегне…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска…

Ќе се ловат корумпирани функционери: Киев формираше…

По повеќемесечниот процес на воспоставување инструменти за…

Хорор во Загреб: Момче со мачета упаднал…

Непознато момче вооружен со мачета денеска околу…

Сијарто открива: Орбан подготвува посета на Киев

Унгарскиот министер за надворешни работи, Питер Сијарто,…

Говор на Бајден во Варшава: Киев стои…

Американскиот претседател Џо Бајден попладнево одржа голем…