(Видео) Украинските cили го грaнатираа селото Логвиново со забрaнето oружје

t

ЛНР соопшти дека украинските сили го гранатирале селото Логвиново со оружје од калибар 152 милиметри, што е забрането со договорите од Минск.

ОБСЕ потврди дека е евидентирана зголемена употреба на тешко оружје, забрането со договорите од Минск во источна Украина, што резултира со брзо зголемување на извештаите за штети и жртви, рече генералниот секретар на ОБСЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сестрата на севернокорејскиот лидер ја обвини Украина…

Државниот медиум на Северна Кореја објави дека…

Блиску до пречекорување на црвените линии: Европската…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан вчера објави дека…

Разговарале Зеленски и Макрон: Се фокусирале на…

Володимир Зеленски имаше едночасовен разговор со неговиот…

Подготовки за офанзива: Украина нарача сто оклопни…

Украина нарачала 100 полски повеќенаменски оклопни возила „Росомак“,…

Зеленски и неколку европски лидери од Буча:…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска го…