(Видео) Ekcплозија во Белград, повpeдени две лица

t

Во ресторанот „Кошница“ на улицата „Омладинских бригада“ во Нов Белград околу 22 часот избувнаа експлозија и пожар при што изгоре целиот објект. Две лица се полесно повредени, а пожарот е локализиран, изјавија за Танјуг од Брзата помош и МВР.
Според првите информации, во кујната на ресторанот експлодирала плинска боца.

View this post on Instagram

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad)

На местото на пожарот е испратено противпожарно возило со осум пожарникари од ВСЈ Земун, како и девет пожарникари од ВСЈ Вождовац.

„Новости“ јавува дека пожарот се проширил на три згради и дека се испратени дополнителни сили – противпожарно возило и цистерна и скала од ВСЈ Звездара со 12 пожарникари.

Од Брзата помош за Танјуг изјавија дека на местото на пожарот се испратени две екипи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Србија ја бојкотира ЕУ: Нема да учествува…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени…

Продолжува драмата во српската репрезентација: Влаховиќ демантира…

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше…

Српската “шљивовица” стана светско културно наследство

УНЕСКО ја запиша српската шљивовица на Репрезентативната…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…