(Видео) Xopор: Питбул нападна девојче и нејзина пудлица

t

Питбул нaпaдна девојче и нејзина пудлица, како што може да се види од видеото кое беше објавено на социјалните мрежи.
„Сопственик на расно куче питбул нападна девојче и нејзина пудлица разминувајќи се. Доколку видеово стигне до кај девојчето може да го тужи сопственикот кој не му ставил маска на своето агресивно куче.“, се вели во објавата, а од видеото можат да се слушнат и вресоци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Куче застрела ловџија, згазнало на пушката

Ловџија од американската држава Канзас бил пронајден…

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…

Како да живееме во племе: Скопјанец му…

Пензионер се заканувал со секира кон сограѓанин,…

(Видео) Апасиев им ја зема “флашката” од…

На отварање на македонскиот клуб во Благоевград…