Објавено на:

Викендов сонце, од вторник не очекуваат промени – еве какво ќе биде времето

t

Утре претпладне ќе има услови за појава на магла по одделни котлини. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во недела времето ќе биде претпладне со услови за појава на магла по одделни котлини, преку денот ќе биде променливо облачно, во крајните западни делови со локaлeн дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во понеделник времето ќе биде умерено до значително облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Во вторник времето ќе биде претежно облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…

Маричиќ бара ЕУ да направи јасен план…

Сега е најважно што побрзо ЕУ да…