Воз yдpи во автомобил

t

Во судир помеѓу воз и мерцедес едно лице заврши во болницата во Куманово, информира МВР во полицискиот билтен.

„На 24.12.2021 околу 11.20 часот во с.Романовце, кумановско на патен премин кај место викано „Превој“ се случила железничка незгода помеѓу воз кој сообраќал на релација Ж.С.Табановци -Ж.С.Трубарево и патничко моторно возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Ј. од с.Алашевци“, се вели во билтенот.

Возачот на автомобилот е префрлен во болница во Куманово за укажување на лекарска помош.

На местото од СВР Куманово извршиле увид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Уапсен осомничен саботер за теpopистичкиот напад на…

Саботерот имал двојно руско-италијанско државјанство, бил регрутиран…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…