Во автомобил со тројца малолетници пронајдени дрога и оружје

t

Синоќа во 22 часот на регионалниот пат Тетово-Скопје, кај клучката Групчин, полициски службеници од Полициското одделение Групчин лишиле од слобода двајца малолетници од Тетово и еден малолетник од тетовското село Голема Речица.

„При преглед кај лицата и во возилото ‘сеат ибица’ со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал малолетникот од Голема Речица, кај едниот малолетник од Тетово биле пронајдени марихуана, пиштол „Woltra Combat” калибар 9мм без документи и една дробилка.

Лицата биле приведени во полициска станица и во присуство на нивните родители со нив бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави“, информира МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој “ќари” од војната? Лани била најуспешна…

Продажбата на американско оружје во странство се…

Полска: Ќе создадеме помала коалиција на земји…

Доколку Германија не се согласи да испрати…

(Видео) Акција на МВР во Шипковица: Пронајдена…

Вчера (19.01.2023) од страна на полициски службеници…

Албанија ја вооружува својата војска со системи…

Албанија ќе ја вооружува својата војска со…

Славеле со пушки: Двајца Срби во Косово…

Двајца Срби од Косово, А.С.(30) и Д.М.(26) се уапсени…