Објавено на:

Во Вардар во Велес најдено тело на мртов маж

t

Во реката Вардар во близина на место викано „Јаниташ“ во Велес, полициски службеници од СВР Велес вчераутро во 8:30 часот пронашле тело на починато машко лице.

Како што информира денеска портпаролот на СВР Велес, Билјана Ѓаковска, телото на починатиот било извадено од реката од полициски службеници од Одделот за специјални полициски операции при МВР.

Увид извршила увидна екипа од СВР Велес, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две малолетни деца останаа без мајка –…

Трагично заврши семејната расправија меѓу бугарски пар…

(Видео) Трагедија: Маж почина откако го урдила…

Маж од Тексас починал откако бил погоден…

Маж се поли со бензин и се…

Маж се поли со бензин и се…

Претрес во Велес, приведени дилери

На 10.06.2024 околу 16.00 часот во Велес,…

Маж од Неготино се удави во Охридското…

На 07.06.2024 година во 20.50 часот, во…