Во Париз епидемија на стеници, жителите вознемирени

t

Француската влада најави акција во главниот град Париз поради епидемија со стеници.

Францускиот министер за транспорт Клемнт Буан во петокот изјави: „мораме да превземеме заедничка акција во јавниот транспорт следната недела за да се осигураме и да ја заштитиме јавноста“ по преголемото зголемување на крвопијните стеници низ парискиот јавен превоз.

Повикот на министерот доаѓа по владината акција од Париските официјални лица и синдикатите по многуте видеа на социјални мрежи од стеници кои се снимени во возилата за јавен транспорт во градот и на други локации како што се кина, театри итн.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Улица во Париз ќе го носи името…

Париските власти денеска едногласно ја усвоија идејата…

Tројца Бугари осомничени за сквернавење на споменик…

Три лица од Бугарија се осомничени за…

Колку ќе заработи Париз од Олимписките игри?

Француската престолнина Париз очекува да заработи над…

Маж е приведен во иранскиот конзулат во…

Полицијата во Париз соопшти дека привела маж…

МИЛИЈАРДИ СЕ ВО ПРАШАЊЕ: Еве колку ќе…

Љубителите на спортот со нетрпение го очекуваат…