Голема ekcплозија во косовската електродистрибуција, има и повредени

t

Во седиштето на Косовското претпријатие за електродистрибуција во Приштина одекнала експлозија, при што е повреден еден работник.

Не е прецизирано што ја предизвикало експлозијата, а за овој настан била информирана полицијата и брзата помош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Западот го предупредил Курти: Ако не биде…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека бил…

Нови тензии во Косово: Каменуван автомобил на…

Автомобил управуван од Србинот Саша Блажиќ вечерва…

Курти: Во Косово нема српски општини

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека на Косово…

Шокантна одлука на судот во Приштина: Отфрлено…

Основниот суд во Приштина го отфрли обвинителниот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…