Го оставил автомобилот отклучен, па му го ограбиле

t

На 23.12.2021, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар и Единица за интервентна полиција го привеле А.А.(37) од Скопје, поради тоа што истиот ден на ул.,,Лазар Личеновски” одзел повеќе предмети од незаклучено возило „форд галакси“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.М.(28) од Скопје.

Тој бил приведен во полициска станица и во службен разговор со полициски службеници го признал делото. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Протест на Независниот синдикат на полицијата пред…

Независниот синдикат на полицијата денеска организираше протест…

Спасовски: Полицијата стана една од најтранспарентните институции…

Полицијата стана една од најтранспарентните институции, со…

Страшно: Удрил полицаец со Ауди па побегнал

Полицијата го уапсила И.Ј.(40) од Струмица затоа…

Хаос во Охрид: Бугарин уапсен пред бугарскиот…

Лице од Софија, Република Бугарија со два…

Што знае дете што е калашников: Косовската…

Косовската полиција приведе двајца малолетни Албанци во…