Објавено на:

Да земјотреси утринава ја стресоа Анталија

t

Два земјотреси со јачина од 3,9 го потресоа турскиот медитерански округ Анталија, јавува турската телевизија НТВ.

Утринава во 9 часот и 37 минути е регистриран потрес со јачина од 3,9 степени. Неговиот епицентар бил во морето во реонот на одморалиштето Каш. Длабочината на земјотресот била 28,43 километри, покажуваат податоците на Дирекцијата за управување со катастрофи и вонредни состојби (АФАД).

Доцна синоќа во 22:26 часот земјотрес со јачина од 3,9 степени е регистриран кај Кас. Неговата длабочина била 21,78 километри, пренесува АФАД.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицотакис постави црвени линии за соседите: Македонија…

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервју за грчкиот…

Путин изрази сочувство, Ердоган вети дека ќе…

Рускиот претседател Владимир Путин упати сочувство до…

(Анкета) Србија е најголем сојузник на Македонија,…

За најголем сојузник на Македонија нашите граѓани…

Лекувањето во странство нѐ чинело пет милиони…

Намалување на бројот на барања за лекување…

Министерството за правда ѝ се заблагодари на…

Министерството за правда и министерот Кренар Лога…