Доџот на жена му бил kpш се пожaли Paшковски

t

Семејството Рашковски испрати писмо во кое реагира на пишувањата на медиумите но предметот кој Комисијата го отворила за наводно незаконско постапување.

Семејството на поранешниот Генерален секретар ја прашува Антикорупциска.Која е компанијата од која е добиен на поклон автомобил и јавно да го доставите договорот за поклон? Таков договор не постои.Јавно да ја објавите процената на автомобилот за кој велите дека има вредност од 50.000 евра, како сте дошле до неа и дали некогаш сте го виделе автомобилот?-прашува семејството Рашковски.

Тие доставија и фотографии од доџ вајперот за кој нема никаква потврда дека станува збор за вистинскиот автомобил кој бил предмет за купопродажба.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Во живо) Референдум за влез на Македонија…

Јанко Илковски во втората сезона на Тешки…

(Видео) УМС со урнебесна акција: Рашковски е…

"Денес, во центарот на Скопје како УМС…

Започнува cyдењето за Рашковски – се гони…

Судскиот процес против поранешниот генерален секретар Драги…

Доџот на жена му бил kpш се…

Семејството Рашковски испрати писмо во кое реагира…

Рашковски незakoнски ѝ дал дозвола на гостиварска…

Сопругата на поранешниот генерален секретар на Владата…