Објавено на:

Еѓипќанец уапсен на „Богородица“

t

На 25.05.2024 во 10.00 часот на Граничниот премин Богородица, на влез во државата, полициски службеници го лишиле од слобода А.М.И.Ф.(47) од Египет, со привремен престој во Република Грција, кој управувал патничко возило „киа“ со грчки национални ознаки.

Имено, при извршена пасошка контрола и проверки било констатирано дека меѓународната возачка дозвола издадена од Египет била фалсификувана.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…

(Видео) Македонец фатен со 21 килограм амфетамин…

Државјанин на Македонија е приведен поради сомнение…

Приведени пет странски работници од Турција и…

На 04.06.2024 во 12.30 часот, полициски службеници…

ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА СУЗБИВАЊЕ НА УЛИЧНО ДИЛЕРСТВО:…

Во рамки на криминалистичка истрага која од…

Еѓипќанец уапсен на „Богородица“

На 25.05.2024 во 10.00 часот на Граничниот…