Забрана за камиони – Патиштата под снег

t

Утрово во 06:20 часот на потегот Маврово-Дебар и обратно, поради обилни врнежи на снег, воведена е забрана за движење на тешки моторни возила.

Во 07:45 часот се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патниот правец Струга-Ќафасан.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тргната забраната на Х (Твитер) за Алекс…

Десничарската личност стана последниот егзил на кој…

Од среда дожд и снег!

До вторник до крајот на денот ќе…

(Видео) Американски топ дипломат го уништи Христијан…

Заменикот на државниот секретар на САД, О'Брајан…

Судот на ЕУ ја одобри забраната за…

Владините канцеларии можат да забранат верско облекување,…

Поради снегот Бугарија прогласи вонредна состојба во…

Две лица загинаа во Бугарија, а едно…