Запленети околу 2000 парчиња пиротехнички средства на Бит Пазар

t

Вчера полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и плициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР извршиле координирана акција за спречување на продавање и употреба на пиротехнички средства на подрачје на град Скопје.

Притоа, на Бит Пазар биле пронајдени и одземени 1828 парчиња разновидни пиротехнички средства.


По целосно документирање и расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мисајловски: Ако Бугарите влезат во нашиот Уставот,…

Ако Бугарија бара Бугарите да влезат во…

Мисајловски: Во преговорите со Бугарија мора да…

Точно да денес ги проследивме овие овие…

Николоски: Македонија по kорупција е на исто…

Денеска стигна извештајот за корупција и Македонија…

Македонија сама не може да се брани,…

НАТО знае дека ниту војската на Македонија,…

Донев: Постои притисoк врз македонската комисија, продолжува…

Притисок очигледно дека постои од наша страна…