Објавено на:

Захарова: Земјите што протераа руски дипломати ќе добијат тежок одговор

t

Земјите кои протераа руски дипломати нема да ги затворат руските амбасади, бидејќи во спротивно ќе видат катанец на нивните амбасади, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

Според неа, земјите кои протерале руски дипломати ќе добијат одговор кој ќе биде „тежок и во корист на Русија“.


ЕУ и некои земји, вклучувајќи ги Германија, Франција, Шпанија и Италија, одлучија да протераат руски дипломати претходно оваа недела.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полјански кон Њујорк Тајмс: Азовците се предадоа…

Милитантите на националистичкиот баталјон Азов (против чии…

СПМ не се откажува: Да се направи…

Сметаме дека загинатите бранители во независна Македонија…

ДНР: Украински војници го положија оружјето и…

Петнаесет украински војници доброволно го положија оружјето…

Ако Македонија не знае, Бугарија знае како:…

Во Кресна е отворена фото-документарна изложба посветена…

Џафери е убеден: Ќе добиеме датум за…

Во политичкиот дел на Програмата за парламентарна…