За влакно избегната трагедија во Струга: Непознат сторител се обидел да ги оштети цевките за гас во болницата

t

На 18.03.2022 во 10,05 часот во СВР Охрид, Д.Д.(61) од Струга, вработен како анестезиолог во ЈЗУ„Специјализирана болница за нефрологија“- Струга, пријавил дека на 17.03.2022 во временски период од 17,00 часот до моментот на пријавување, непознат сторител со употреба на предмет насилно дејствувал на цевките на централниот довод за гасови на машинската куќа до салата за операција во болницата, така што прво била оштетена надворешната обвивка, потоа во внатрешноста од цевката насилно биле исечени бакарните цевки кои произведувале медицински гас до операционата сала во зградата и потоа го напуштил местото на настанот.

Извршен бил увид од увидна екипа на Полициската станица Струга.


Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова нема крај: Цените на гасот во…

Цените на гасот во Европа го започнаа…

Трагедија во Србија: Четири млади момчиња загинаа…

Неколку часа по полноќ на локалниот пат…

(Видео) Трагедија во Мексико: Мост се сруши…

Висечки мост се сруши додека преку него…

(Фото+видео) Трагедија во Германија, воз излета од…

Воз излета од шините во Германија -…

Извозот на гас на „Газпром“ падна за…

Рускиот гасен гигант „Газпром“ соопшти дека неговиот…