Земјотрес во Западна Македонија

t

Пред малку беше регистриран земјотрес од 2 степени во близина на Центар Жупа. Епицентарот бил на 25 километри од оваа општина.

Земјотресите во вој регион се со зачестен интензитет во последно време, за среќа се работи за слаби потреси и нема материјална штета ниту повредени

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Зајкова: Државава нема друга алтернатива освен ЕУ

Немаме веќе ниту време, ниту генерации за…

Добро утро со Инфомакс: Ќе ја оставиме…

На тројца комити, еден кодош, или во…