Избори во мај или во септември? Колку ќе издржи „новата“ Влада?

t

Во гостување во емисијата „Што не е јасно“, уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, истакна дека според него оваа Влада ќе биде еден вид на преодно решение за да се ублажи неизбежната промена на централната власт.
Митовски кажа дека според неговите претпоставки има две можни сценарија, избори или во втора половина на Мај или во Септември.
Како што изјави Митовски, ДУИ ќе биде одлучувачки фактор за распишување на предвремени избори поради тоа што и нивниот рејтинг опаѓа со коалицирањето во оваа Влада.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ најави дека ќе распише избори до…

„Еве ќе ги објавиме до крајот на…

Анкети во САД: Предноста на Бајден пред…

Анкетите за претседателските избори во 2024-та покажуваат…

Судијата од Џорџија го потопи планот на…

Судијата од Џорџија го отфрли барањето на…

Караван со поддржувачи на Роберт Кенеди Јуниор…

Денес, поддржувачите на демократскиот претседателски кандидат Роберт…

Без изненадувања: Единствена Русија на Путин победи…

Во Русија се одржаа регионални и општински…