Објавено на:

Инспекторат на Град Скопје спроведе вонреден инспекциски надзор кај ,,Скопски аквадукт”

t

По претставка од O2 Иницијатива, денес Инспекторат на Град Скопје спроведе вонреден инспекциски надзор кај “Скопски аквадукт” каде нелегално беше изградена мото-крос патека, на лице место не беше затекнато ниту едно лице а од страна на службите на Град Скопје патеката беше отстранета и собрани беа над 500 гуми.

Инспекторите на Град Скопје редовно ќе транзитираат во овој дел на градот сѐ со цел да се заштити аквадуктот како објект од особено значење.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

85 санкции за брзо возење на автопатот…

Како што соопштија од МВР, од нив,…

Тинејџерка нападната и ограбена на мостот во…

На 24.06.2022 во 07:50 часот во Полициска…

Скопјанец ја натепал мајка си

На 25.06.2022 во 01.00 часот на подрачје…

Изгоре викендица во Катланово

На 24.06.2022 во 13.00 часот во Полициско…

Нехамер гледа напредок во спорот меѓу Македонија…

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот…