Италијанец нападнат со остар предмет на Бит Пазар

t

Денеска (22.11.2023) во 02.00 часот во Полициската станица Бит Пазар, од Итна медицинска помош било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар со повреди бил пронајден Ф.Р.(23) од Италија.

Според пријавеното, тој на подрачјето на Центар бил физички нападнат од неколку лица, откако претходно влегол во нивното возило.

Како што е пријавено, при нападот тие употребиле и остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, инфомрираат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД и Британија изведоа нови напади над…

Соединетите Американски Држави и Велика Британија започнаа…

Сакал да поткупи полицаец со 50 евра,…

Жител на сеото Бузалково, Скопско сакал да…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…