И Ковачевски се жалел: Од опозициjaта го нaпaѓaле, немало кој да го брани…

t

Цело раководство ни е во оставка и 30 дена бев мета на напади од страна на ВМРО-ДПМНЕ, немаше кој да не брани, рекол новиот лидер на СДСМ Димитар Ковачевски пред партиските органи вечерва, дознава  ТВ21.

Според партиски извори на ТВ21, Ковачевски се пожалил пред членовите дека цело раководство во еден момент ја напуштило партијата и тој како нов лидер на партијата останал без поддршка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи)СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Местеле тендер за да…

Плодна е "љубовта" меѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ…

ВМРО кворумска повторно заеднички со СДСМ и…

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ денеска заеднички изгласаа директор…

Апасиев: Честито на младите, широката коалиција СДС-ДПМНЕ…

Лидерот на Левица и пратеник во Собранието…

Груевски: Рестартирање на пропаднатите “споменици на транзицијата”,…

Претходната Влада предводена од Груевски започна проект…

Богоев: Веќе се е јасно, во Македонија…

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во своја…