Карамбол во Бутел: Прегазени три малолетнички, повредени и двајца возачи во сообраќајка во која учествувале три возила

t

Вкупно пет лица, од кои три малолетнички – пешаци, се повредени во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на крстосница на бул.„Босна и Херцеговина“ и сервисна улица.

МВР информира дека несреќата учествувале три автомобили: „Мерцедес“ управуван од Д.Т.(19) од Скопје, „Ауди“ управувано од Ј.Д.(29) од Скопје и „Ауди“ управувано од Ф.С.(56) од Скопје, по што удриле во тројца пешаци.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобилa малолетничка-пешак, а со телесни повреди се здобиле уште две малолетнички-пешаци, како и возачите Ј.Д. и Д.Т., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ и Градска општа болница „8-ми Септември“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…