Карпошани внимавajте: Маниjaк пpecретнал девојче пред училиште во Карпош, го допиpaл и му покажувал пopнофотогpaфии

t

Во вторникот околу 16 и 40 часот возрасен маж пресретнал девојче во близина на основно училуште во општина Карпош и од мобилниот телефон му покажувал порнофотографии, а потоа и го допирал по телото. Девојчето го пријавило случајот во полиција следниот ден

Според информации на Република, се работи за основното училиште „Владо Тасевски“.

Инцедентот се случил во близина на училиштето, не во дворот, велат за Република од општина Карпош.

Од МВР го потврдуваат случајот, и работат на негово расчистување.

На 29 декември во 19.20 часот било пријавено дека 28.12.2021 околу 16.40 часот на подрачејето на Карпош во близина на основно училиште едно лице од својот мобилен телефон прикажало порнографски фотографии на малолетничка и ја допирало по телото. Се работи на расчистување на случајот, вели портпаролката на МВР Лиза Бендевска за Република.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Дали врвот на ВМРО-ДПМНЕ нарачале палење…

Во денешната епизода на Тешки муабети Стевчо…

Деликвенти насекаде: Тепачка на бензинска пумпа во…

На 18.10.2022 во 16:00 часот во Полициската…

Иницијатива за формирање на Локален совет за…

Претставници на Националната платформа за женско претприемништво…

Советот на Општина Карпош го изгласа ребалансот…

Во рамки на тринаесеттата седница на Советот…

Делови од Карпош утре без вода

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека утре…