Објавено на:

Киев попушта? Се надеваме на средба Зеленски – Путин во догледно време

t

Киев се надева дека ќе се организира средба со Путин и Зеленски.

Киев смета на средбата на Владимир Зеленски и рускиот претседател Владимир Путин во догледна иднина, изјави советникот на шефот на кабинетот на украинскиот претседател Михаил Подољак.

„Мислам дека нема уште многу време до тогаш. Не сум подготвен да кажам дека оваа средба би можела да се одржи во блиска иднина. Не е ден или два, три. Ќе помине некое време, но ќе се обидеме да го спроведеме што е можно поскоро“, рекол Подољак, а пренесуваат украинските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Европратеници: Нема ЕУ за Србија ако не…

Дел од пратениците во Европскиот парламент сметаат…

Целосно ќе се затвори “Северен тек 2”?…

Причината за падот на притисокот во гасоводот…

Последен ден од референдумите во Украина: На…

На териториите на самопрогласените републики Луганск и…

(Фото) На 19 години сруши шест руски…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го одликува војникот…

(Видео) Меѓународен скандал: Русија го УАПСИ јапонскиот…

ФСБ го приведе јапонскиот конзул Мотоки Тацунори…