Објавено на:

Кличко ќе зел пушка и ќе одел во војна

t

Градоначалникот на Киев и поранешен светски шампион во бокс во тешка категорија Виталиј Кличко изјави во етерот на каналот „Украина 24“ дека во случај на руски напад врз Украина активно ќе учествува во одбраната.

„Ако започне воена агресија, ќе земам митралез како поранешен војник и ќе одам во војна“, рекол Кличко, пренесе руската РИА Новости.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Видео: ЗОШТО ВИ ПРЕЧИ ПРИСУСТВОТО НА БУЈАР…

Рускиот амбасадор во ОН, Василиј Небензи упати…

Во Србија изработен просторен план за гасна…

Во Србија е изработен и ставен на…

Грчки овци изеле околу 100 килограми медицински…

Стадо овци изеле речиси 100 килограми канабис…

Азербејџан и се извини на Русија за…

Претседателот на Азербејџан Илхам Алиев му се…