Ковачевски: СДСМ секој ден е сѐ посилен

t

СДСМ од ден во ден е се посилен и на изборите на 24 април и на 8 мај ќе ја предводи големата победа за европска Македонија, порача престедателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски, во интервју за Канал 5 телевизија.

Ковачевски истакна дека СДСМ во моментов е најактивната политичка партија во државата.

„Имаме голем број на трибини кои се присутни сите од раководоството, имаме трибини на кои се присутни пратениците, кои што навистина се покажаа како најдостојни претставници на СДСМ, во законодавниот дом носејќи тешки одлуки, поддржувајќи ја визијата за европска Македонија“, престедателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски, во интервју за Канал 5 телевизија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Битиќи: Со Планот за раст на ЕУ…

„Политичката понуда веќе е јасна, само коалицијата…

Европски систем за правда и целосен ветинг…

Клучна определба во новиот мандат на СДСМ…

СДСМ ги осуди заканите меѓу Мицкоски и…

Претстојните избори се клучни за иднината на…

Во новиот мандат на СДСМ 1,35 милијарди…

СДСМ во новиот мандат обезбедува историски највисока…

Лукаревска: Имаме јасен план за модернизација и…

Нашата определба е европска Македонија, зашто сакаме…