Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа во изборна единица еден!

t

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за “360” истакна дека на претстојните парламентарни избори ќе биде носител на листа во изборната единица еден.

– Ќе бидам носител во изборна единица еден, рече Ковачевски кој додаде дека најголем комплимент за СДСМ и оваа Влада е барањето на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на техничката Влада бидејќи тоа значи дека има доверба во постоечката влада.

Според Ковачевски техничка влада не е потребна, но мора да се укине со консензус како што и била воведена, а не набрзина на неколку месеци пред избори.

Инаку противкандидат на Ковачевски во изборна единица еден ќе биде Христијан Мицкоски кој претходно најави дека ќе биде носител на партиската листа во оваа изборна единица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Џафери е добро решение за технички…

Сметаме дека Талат Џафери е соодветно и…

СДСМ: Мицкоски да излезе пред граѓаните и…

Од СДСМ порачуваат Христијан Мицкоски да не…

Се очeкува Јован Митрески да биде предложен…

Неофицијално се дознава дека на овој состанок…

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…

ЗНМ: Квалификациите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ…

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира…