Кој во иднина ќе прави пpoблеми во СДСМ?

t

„Единствениот член на Владата кој излезе со заслуги, а не со багаж е Радмила Шеќеринска“ вели Митовски како коментар на кадрите од моменталната и идната Влада.
Тој кажа дека Шеќеринска ги зема сите заслуги за членувањето на Македонинја во НАТО, таа се повчеле од функциите пред повеќе од 6 месеци и дека нема да го зачуди доколку после извесно време се појави нејзина фракција во партијата или на некој начин ја коли партијата.
Ова е последна употребна вредност на кадрите кои СДСМ ги предлага за членови на Владата на РМ, пред да бидат фрлени на куп во некоја депонија вели Митовски.
„Мислам дека ако некој прави проблем во СДСМ утре тоа ќе биде Радмила Шеќеринска затоа што не верува во капацитетот на овие функционери. Луѓе кои не би ги ставил за претседатели на куќен совет се кандидати за министри“ завршува Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски е слаб и исплашен од…

Два дена Христијан Мицкоски молчи и не…

СДСМ: На кои домашни и странски политичари…

Ос СДСМ денеска излегоа с нови обвинувања…

(Видео) Спасовски: Мое Куманово е бастионот на…

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, на…

Богоев: СДСМ инвестира во рамномерен развој –…

СДСМ како централна и како локална власт…

Лукаревска од Липково: Очекуваме економски раст и…

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска…