Кутри Германци, се жалат: Цените на бензинот во Германија и Македонија се изедначија

t

Во Германија последниве неколку денови драстично се намалија цените на горивата. Па така, денеска тие се движат 1,79 евра.

Во Македонија цената на Супер 95 е 105.5 што е речиси исто но просечната плата во Македонија е 500 евра а во Германија три пати повеќе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе преземе ли некој нешто?! Никнува нов…

На 7 октомври во Охрид ќе се…

Егзодус на работна сила: Намален бројот на…

Бројот на работниците во индустријата во периодот…

Пендаровски на средба со албански пратеници: Односите…

Претседателот Стево Пендаровски денеска прими делегација на…

“Најмногу не сакаат”: Од земјите од регионот…

Стејт департментот соопшти повеќе од две милијарди…

Ни колку на попис ги нема, а…

Вкупно 181 граѓанин на Македонија се пријавени…