Објавено на:

Маж се самозапали пред израелската амбасада во Вашингтон

t

Маж се самозапали пред израелската амбасада во Вашингтон и во моментов е во критична состојба, изјави портпаролот на пожарната и ЕМС на округот Колумбија.

Противпожарната служба и Брзата помош биле испратени на местото на настанот по информациите дека маж се самозапалил пред израелската амбасада и го нашле мажот во пламен.
Овие служби соопштија дека пожарот го изгаснале припадници на американската тајна служба.

Мажот е пренесен во болница со повреди опасни по живот, а мотивот за инцидентот е нејасен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР: 10-годишно дете се обидело да спречи…

Маж од Велика Британија фрлил 10-годишно дете…

Хорор: Маж ги убил сопругата и трите…

Пет мртви тела, меѓу кои и три…

(Видео) Почина човекот кој се самозапали пред…

Почина човекот кој се самозапали пред судницата…

Маж од Студеничани со украден џип од…

Вчера во 15.40 часот на Граничен премин…

Хорор во Нови Сад: Маж ја убил…

Полицијата вчера попладне во семејната куќа во…