“Македонски манифест” одбележува 15 години постоење, настанот можете да го проследите во живо на Инфомакс

t

Здружението “Македонски манифест” денеска одбележува 15 години од нивното постоење и по тој повод организираат настан.

Гости на настанот ќе бидат Борис Трајанов, Андријана Јаневска, Драган Даутовски и хорот при Здружението на пензионери Центар.

Одбележувањето на 15-годишнината од постоењето на Македонски манифест ќе можете да го проследите во живо на Јутјуб и Фејсбук каналите на Инфомакс, со почеток во 18 часот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вечерва “Тешки муабети” со Јанаки Митровски

Не пропуштајте ја денешната епизода на Тешки…

ЗНМ: Квалификациите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ…

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира…

Вечерва “Тешки муабети” со Стевчо Јакимовски

Не пропуштајте ја денешната епизода на Тешки…

Вечерва “Тешки муабети” со Љубомир Гајдов

Не пропуштајте ја денешната епизода на Тешки…

За половина час: Прес на Сергеј Лавров…

Следете ја фан страната на Инфомакс за…