Марсовци во Македонија! Колку наши сограѓани се попишале како вонземјани?

t

На изминатиот попис, како православни и христијани се изјасниле 1.089.000 граѓани, а како муслимани 590.000 лица.

Но, застапени се и безмалку сите верувања и богови, па така будизмот е 8 религија во земјава со 894 приврзаници, а има и над 1.000 Јеховини сведоци.

Во земјава постојат и граѓани кои го употребиле правото и слободите и се изјасниле дека се марсовци и џедаи според националност.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Нова влада Црна Гора, прва одлука на…

Парламентот на Црна Гора рано утрово, по…

Во Албанија денеска почнува попис на населението…

Во Албанија денеска почнува една од најзначајните…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…