Објавено на:

МВР со детали за трагедијата во Стајковци: Жртвите пронајдени со повреди на главатa

t

Денеска во 12.30 во СВР Скопје било пријавено дека во село Стајковци, скопско, на тераса и на скали во домот со повреди на главата биле пронајдени 57-годишната С.К. и нејзиниот сопруг, 64-годишниот В.К., извести МВР.

„Лекар од Итна медицинска помош на местото констатирал смрт кај С.К., додека В.К. со повреди бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што во 14.00 часот починал. Полициски службеници од Полициската станица Гази Баба и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје со убодни рани го пронашле и Љ.К.(67), брат на В.К., кој имал здравствени проблеми и за кој постои сомнение дека е сторител на убиството. Тој, исто така, е пренесен во медицинска установа за укажување помош“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен крадец во Скопје за издржување двегодишна…

Денеска (22.06.2024) во 09.20 часот на ул.„Благоја…

(Видео) Хеликоптер на МВР исфрли над 20…

Денеска (21.06.2024) хеликоптер Бел-412 од Одделот за…

Мицкоски: Уште првите денови ќе имам состанок…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер на…

Кривична пријава за несовесно работење и фалсификување…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Неколку апсења за дрога во Скопје!

Низа апсења се случиле во текот на…