Милевски по денешниот пораз: Горд сум како момците одиграа

t

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, по денешниот пораз од Грузија вели дека е горд на она што го прикажале неговите избраници. Според Милевски, заслужиле повеќе.

-Најпрво сакам да и честитам на Грузија за првото место и пласманот во баражот. Можам да бидам горд на момците како одиграа, но загубивме на ист начин, на наши грешки. Мислам дека заслуживме многу повеќе вечерва. Доминиравме 90 минути – рече Милевски.

Македонија денеска загуби со 2:0 од Грузија иако македонксите фудбалери доминираа на теренот најголем дел од времето. Сепак Грузијците ги искористија нашите грешки и ја добија посакуваната победа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум: 250 години…

Грдото лице на Балканскиот мегаетникум 250 години…

ФРОНТЕКС ќе ги засили македонските граници: Средба…

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар…

Облак: Македонските говори се основа на старословенскиот…

За старомакедонскиот јазик од околината на Солун…

Бојко Борисов победи и во Македонија

Најголем број гласови од оние што вчера…

Каде исчезнаа “македонските Бугари”? 461 гласале на…

Мал број на Бугари во Македонија вчера…