Милевски по денешниот пораз: Горд сум како момците одиграа

t

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, по денешниот пораз од Грузија вели дека е горд на она што го прикажале неговите избраници. Според Милевски, заслужиле повеќе.

-Најпрво сакам да и честитам на Грузија за првото место и пласманот во баражот. Можам да бидам горд на момците како одиграа, но загубивме на ист начин, на наши грешки. Мислам дека заслуживме многу повеќе вечерва. Доминиравме 90 минути – рече Милевски.

Македонија денеска загуби со 2:0 од Грузија иако македонксите фудбалери доминираа на теренот најголем дел од времето. Сепак Грузијците ги искористија нашите грешки и ја добија посакуваната победа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

УЕФА ја казни Украина пред натпреварот со…

Парична казна во износ од 33.000 евра,…

Браво! Злато за македонските информатичари на Европската…

На 7-мата по ред Европска јуниорска олимпијада…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Фудбалската репрезентација на Македонија повикува на фер…

Фудбалската репрезентација на Македонија ги повикува македонските…