Објавено на:

Милошевиќ не сакал да го прати Аркан во Хаг за да не избие граѓанска војна во Србија

t

Eден од најдобрите пријатели на Слободан Милошевиќ Микица Ѓорѓевиќ открива еден разговор со него.Се однесува на Медлин Олбрајт која почина пред неколку денови.Таа од Милошевиќ барала да го испорача Аркан во Хашкиот суд.

– Те молам да го уапсиш Аркан и да го однесеш во Хаг. Милошевиќ беше изненаден, знаеше дека го бараат Аркан, но не очекуваше дека ќе се искачи на тоа ниво. Тој одби и рече дека не би сакал граѓанска војна во Србија и дека не сака и нема да ја испорача – се присетуваЃорѓевиќ на зборовите на Милошевиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Холандија ќе усмрти над 100.000 кокошки поради…

Холандија ќе усмрти околу 102.000 кокошки на…

На Зеленски му е драго што Бајден…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска разговара со…

Ќе се тресе цела Европа! Кина предупредува…

Кина предупреди дека САД би можеле да…

ХОРОР во Србија: Татко си ја убил…

Убиството во Вршац, каде што таткото Марко…

(Фото) Експресно саниран споменикот на Гоце Делчев…

Екипите на ЈП "Комунална хигиена" вечерва експресно…