Момчето на зaгинaта девојка во шок: Се се случило на чекор пред него, морал да добие терапија за смирување

t

Момчето на загинатата Викторија. Н, 24-годишниот Л. Д. по тешката трагедија кај Сити Мол бил однесен во Клиниката за хируршки болести, „Свети Наум Охридски“ од каде велат дека немал сериозни телесни повреди за кои е потребен болнички третман и хоспитализација, па по сите направени прегледи е пуштен на домашно лекување. Информацијата за Фактор ја потврди директорот на Старата градска болница, д-р Љубен Арсенков, пренесува Фактор.

-По трагичната несреќа момчето е донесено тука. За среќа тој не се здобил со тешки телесни повреди. Единствено имал набиеница во делот кај карлицата. Медицинскиот персонал целосно се погрижи за сите испитувања. Направена му е лабораторија, рентгенски прегледи по што е констатирано дека нема потреба да биде хоспитализиран. Пуштен е на домашно лекување со совет денеска да се јави на контрола, вели д-р Арсенков.

Истовремено, посочува дека момчето било во страшен шок, целата ситуација, страшната глетка се случувала пред негови очи.

-Момчето било премногу вознемирено. Една страшна сцена се случила на само еден чекор пред него, заради што му е дадена терапија за смирување, вели д-р Арсенков.

Сообраќајната несреќа со фатални последици за младата Викторија Н. се случи вчера точно во 19.44 пред Трговскиот центар Сити Мол.

Извор: Фактор

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…

Исчезна 18-годишна девојка од Тетово

Вчеравечер во 23 часот, 44-годишeн тетовец во…

(Видео) УШТЕ ЕДНА ТРАГЕДИЈА: Руски борбен авион…

Во Иркутск авионот Су-30 се урна врз…