Објавено на:

НАСА се надева на соработка со Русија во Меѓународната вселенска станица

t

НАСА објави дека продолжува да работи на подготовка на договорот за размена на екипажи со Руската Федерација за летови до Меѓународната вселенска станица и покрај настаните во Украина.

Претходно директорот на Росксмос изјави дека Русија ќе прекине со испорака на ракетни мотори во САД, по што кажа дека остава на Американците да летаат во Вселената со метли.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Не е ова Македонија: Специјалци од…

Федералната служба за безбедност на Руската Федерација…

Путин: Сите заслужни во операциите во Украина…

Рускиот претседател Владимир Путин, на средба со…

Русија се залага за проширување на Советот…

Рускиот амбасадор во Кина, Андреј Денисов, смета…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…

Кога Србија ќе влезе во ЕУ ќе…

Српската министерка за евроинтеграции, Јадранка Јоксимовиќ, изјави дека кога…