Објавено на:

Насилство: Жена крвнички нападната од својот сопруг, добила повреди од ударите..

t

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н.И.(40) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при вршење на семејно насилство“.

Пријавениот, на 27.02.2024 во семејната куќа во гостиварско село физички ја нападнал својата 37-годишна сопруга и ѝ нанел телесни повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Министерството за здравство назначи нови директори во…

Именувани се нови в.д. медицински директори во…

Никој не го натерал починатото момче да…

СВР Скопје го расчисти кривично правниот настан…

Си-Ен-Ен: Обама и Пелоси се загрижени за…

Американската мрежа Си-Ен-Ен се обидува да ги…

Африм Гаши ја наруши секулраноста на државата,…

На верските обреди не им е местото…

Многу успех! Ултрамаратонецот Тони Манев ќе ја…

Ултрамаратонецот Тони Манев од Штип веќе шест…