Објавено на:

НАТО на итен состанок поради рускиот напад врз Украина

t

Амбасадорите на НАТО утрово треба да одржат итен состанок за рускиот напад врз Украина, изјави претставник на Алијансата за западни медиуми.

„Можеме да потврдиме дека НАК (советот на амбасадори) ќе одржи итен состанок утрово (четврток)”, рече претставник на НАТО.


Шефот на НАТО, Јенс Столтенберг, потоа треба да одржи медиумска конференција, која се очекува околу 11.30 часот (по Гринич), рече претставникот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Копаат ровови за гробници, полицијата секој ден…

Масовните гробници кои во последните неколку дена…

Кулеба се пофали: Пристигнува ново тешко оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитриј Кулеба…

САД не престанува: Нови санкции за две…

САД денеска воведоа санкции за две руски…

Путин става крај на доминацијата на САД…

Путин создава геополитички проект кој ја прекинува…

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската…

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск…