Објавено на:

Најстудено во Берово, најмногу снег во Маврови Анови

t

Скопје, 12 февруари 2022 (МИА) – Во 7 часот утрово најмногу снег 30 сантиметри има во Маврови Анови, 22 на Попова Шапка, 15 сантиметри Крушево, 10 Пожаране и три сантиметри во Ѓуриште.

Најстудено со -6 степени се измерени во Берово, -4 Битола, Тетово, Попова Шапка, -3 Скопје-Петровец, Струмица, Демир Капија, Маврови Анови, -2 степени во Штип, Претор, Дебар, -1 во Охрид, Прилеп, Гевгелија, Крива Паланка, нула степени во Скопје-Зајчев Рид, Kрушево и два степени во Куманово, Виница, Дојран.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Пропаѓањето на американски банки нема да влијае…

Само 6,6 отсто од вкупните обврските на…

(Видео) Израелски историчар од Скопје: Сра*е е…

Несомнено е дека за депортацијата на македонските…

Слаб земјотрес во југоисточниот дел на Македонија

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје…

Тажно: Најмладиот пациент кој оди на дијализа…

Најмладиот пациент во Македонија што оди на…