Објавено на:

Неколку апсења за дрога во Скопје!

t

Низа апсења се случиле во текот на вчерашниот ден поради нелегално поседување на дрога, соопштија од МВР.

На 08.06.2024 во 20.40 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 08.06.2024 во 17.55 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.С.(24) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 08.06.2024 во 21.35 часот на подрачјето на општина Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Б.(18) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 08.06.2024 во 22.20 часот во Градскиот парк во Скопје, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ги лишиле од слобода С.С.(22) од Кавадарци и М.Ч.(22) од Скопје затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.  

На 08.06.2024 во 16.10 часот на подрачјето на Чаир во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Т.(41) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хеликоптерот на МВР исфрли 48 тони…

Денеска (11.07.2024) од раните утрински часови хеликоптер…

(Видео) Петровска: Дали за помошник министер во…

Поранешната министерка за одбрана и актуелна пратеничка…

АХВ И МВР спречија шверц на јагниња

Инспекциските служби на агенција за храна и…

На Ќафасан приведен Србин баран од Интерпол!

На граничниот премин Ќафасан приведен е српски…

За една година цените на становите во…

Цените на становите во Скопје во вториот…