Ново големо поскапување на цените на горивата

t

Како и секој работен понеделник, така и овој напладне, Регулаторната комиија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Претходната недела, Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) одлучи да поскапат горивата и тоа дизелот за денар и половина, а бензините за денар. Со ова, моментално еуросупер БС-95 се продава по цена од 76,5 денари, Еуросупер БС-98 по цена од 78,5 денари, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се 69 денари за литар. Малопродажната цена на Мазутот чини 42,827 денари за килограм.


После денешниот состанок на РКЕ, ќе има нови цени на горивата, при што дополнително ќе информираме во текот на денот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре РКЕ ќе одлучува за нови цени…

Утре напладне Регулаторната комисија за енергетика на…

Oд полноќ горивата со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

Вучиќ: Спротивно на светските трендови, цените на…

Вучиќ: Цените на бензините и дизелот вечерва…

Алијанса за Албанците предлага итни мерки за…

Цените на горивата се тргуваат по многу високи…

Регулаторна комисија утре ќе одлучува за нови…

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе одлучува…