Објавено на:

Нов инцидент на фудбал викендов: Фудбалер на Брера уапсен поради физички напад

t

Фудбалскиот натпревар помеѓу Тиквеш 1930 и Брера Струмица во 26. коло од Првата машка фудбалска лига имал и трето полувреме во кое физички силите си ги одмериле фудбалери на домашниот и гостинскиот тим.

МВР информира дека вчера попладне во 17.20 часот, полициски службеници од ОВР Кавадарци го привеле Ѓ.И. (28) од Република Србија кој по завршување на натпреварот на Градскиот стадион во Кавадарци физички го нападнал Д.К. (32) од Прилеп – играч на ГФК „Тиквеш“ по што е поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Влада: Да се запре рушењето на стадионот…

Владата синоќа на седница донесе одлука да…

(Видео) Вучиќ и Додик: Србите не се…

Во пресрет на утрешната седница на Генералното…

Зеленски бара НАТО да ја соборува руската…

Северноатлантската алијанса мора да собори руски воени…

„И секоја капка од твојата рана ко…

На денешен ден, 22 мај во 1944…