Нов резил од премиерот: Бектеши зборува за поскапувањето, зад него Ковачевски се смее

t

Премиерот Димитар Ковачевски денеска беше прекорен од новинарите за неговото некоректно и несоодветно однесување на заедничкиот прес со министерот за економија Крешник Бектеши.

Додека Бектеши одговараше на новинарските прашања околу изворите со кои Македонија ќе се снабдува Македонија со гас по поскапувањето на рускиот гас, Ковачевски не престана да се смее зад неговиот грб. Потоа со потсмев праша дали уште некој има прашање за гас или „немате толку знаење?“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бектеши: Минималната плата во март ќе изнесува…

Министерот за економија Крешник Бектеши на својот…

Ковачевски во Виена: Економската соработка и интеграција…

Економската соработка и интеграцијата на земјите е…

Срдечна средба на Ковачевски со Александар Сорос

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Парискиот…

Нов резил од премиерот: Бектеши зборува за…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска беше прекорен од…

Израелски медиуми: Денес беше најкрвавиот ден за…

Израелските медиуми објавија дека денес бил најкрвавиот…